Biblioteka Publiczna Gminy Czarna Dąbrówka


Idź do treści

Kraina Fantazji

Z wizytą w Krainie Fantazji.

Pokoleniowe Zuchy 16 października odwiedziły wioskę Fantazji w Karwnie. Były to fantazyjne, pełne wrażeń i atrakcji spędzone 3 godziny. Przywitał nas zespół bębniarski Pajku-Pajku. Uczyliśmy się chodzić na szczudłach i nartach. Graliśmy w megabierki i Tadzika. Następnie pan Kazik zafundował nam przejazd aerobusem na karwieńskie bagna i trzęsawiska. Następnie zabawy w sianie ( trudno było dzieci wyciągnąć ze stodoły, tak im się ta zabawa podobała), próby grania na bębnach, zajęcia kuglarskie i zabawa Księżniczka- Zamek-Trzęsienie Ziemi.
Główną atrakcją była gra terenowa "Generator Fantazji".
Czarownica rzuciła klątwę na Krainę Fantazji - zmniejszyła ją do malutkich rozmiarów, tylko krasnoludki mogły mieszkać w zamkach i pałacach. Mag Sagitarius przygotował generator fantazji na odczarowanie wioski. Mikstura to mieszanka siedmiu składników, które każda drużyna biorąca udział w zabawie powinna znaleźć. Uczestnicy musieli pokonać wiele przeszkód, wykonać kilka zadań, odwiedzić bajkowe postacie ( nie każda była przyjazna), by zebrać wszystkie składniki. Przewodnikiem była mapa. Drużyna Pani Małgosi najszybciej znalazła 7 torebek ze składnikami, wykonała miksturę, po czym wylała ją koło malutkiego zamku. Kapłanka Fantazji zapewniła, iż w ciągu 33 godzin czar złej czarownicy pryśnie pod warunkiem, że mikstura była wykonana ściśle wg przepisu Maga.
Ostatnim punktem programu był pokaz Fireshow. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem. Pytali czy ten ogień jest na pewno prawdziwy.
Wizyta w Krainie Fantazji była wspaniałą zabawą, przygodą i nauką.
Szczególne podziękowania dla pana Kazika, pani Mirki, Sylwii, Kasi oraz młodych animatorów.

Wyjazd zorganizowany był przez Pokoleniowe Zuchy z Nożynka w partnerstwie z Biblioteką Publiczną Gminy Czarna Dąbrówka w ramach Programu "Działaj Lokalnie VII"

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego