Biblioteka Publiczna Gminy Czarna Dąbrówka


Idź do treści

Magiczna Noc

Magiczna noc II z duchem Maćkiem


W nocy z 28 na 29 października 20- osobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii Nożyno spędziła na plebanii w Nożynie noc pełną magii, duchów, zmor i upiorów. Przez cały czas towarzyszył nam dobry duszek Maciek (bohater książki Anny Onichimowskiej "Duch starej kamienicy")- kukiełka wykonana na zajęciach. Przez dwie pierwsze godziny trwały przygotowania do parady. Każdy wykonał lampion z pomarańczy. Były również trzy dynie, uprawiane przez jednego uczestnika we własnym ogródku specjalnie na tę okazję.
O godz. 22/00 rozpoczęliśmy głośną paradę po Nożynie. Każdy obowiązkowo w przebraniu. Mieszkańcy Nożyna otwierali drzwi i po wysłuchaniu wierszyka:

My jesteśmy straszne zmory,
Bardzo groźne z nas upiory,
Jeśli nie chcesz nas się bać,
Musisz nam cukierka dać.

Cukierek albo psikus.

obdarowywali grupę słodyczami, nikt nie chciał psikusa. Po kolacji nadszedł czas na spotkanie z Maćkiem - dobrym duszkiem, bohaterem książki " Duch starej kamienicy". Na pytanie ile duszek ma lat , uczestnicy odpowiedzieli, że skoro w zeszłym roku liczył lat 120, to obecnie ma 121. Prosili, by wychowawczynie nie przeczytały wszystkich przygód duszka Maćka, ponieważ w przyszłym roku też chcą się spotkać z przyjaznym duszkiem. Ponadto wszyscy obiecali, że za rok każdy będzie miał swoją dynię z własnego ogródka. Po godz. 2 wszyscy grzecznie zasnęli.

Organizator: Biblioteka Publiczna Gminy i świetlica środowiskowa "Guliwer".


Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego