Biblioteka Publiczna Gminy Czarna Dąbrówka


Idź do treści

Seniorzy w podróżySeniorzy w podróży


Trzy dni seniorzy z Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spędzili w mieście
Mikołaja Kopernika- urokliwym Toruniu.

Największe atrakcje turystyczne skupione są w zespole staromiejskim, uznanym za Światowe Dziedzictwo Ludzkości UNESCO. Tam też skierowaliśmy nasze pierwsze kroki. W Muzeum Piernika Mistrz Piernikarski wraz z wiedźmą Korzenną zdradził nam przepis na piernik wypiekany od XVI wieku. Pomagaliśmy w przygotowywaniu ciasta, przy pomocy form wykonaliśmy własne pierniki, które po upieczeniu otrzymaliśmy na pamiątkę. Przewodnik przybliżył nam historię Torunia i pokazał najciekawsze miejsca: Krzywa Wieża, dom Mikołaja Kopernika, Katedra śś. Janów, Kościół Najświętszej Marii Panny, mury obronne, pomnik M. Kopernika, Dwór Artusa.

Po ciekawej lekcji historii, udaliśmy się do Planetarium na seans pt. Makrokosmos. Nie ruszając się z wygodnego fotela, przenieśliśmy się do krańców czasu i przestrzeni. Podczas niesamowitego lotu napotykaliśmy planety, gwiazdy, galaktyki. Seans przybliżył nam ewolucję kosmosu na przestrzeni biliardów lat.
Wieczory również spędzaliśmy aktywnie: warsztaty wikliniarskie, wspólne grillowanie, seans wody światła i dźwięku przy Fontannie Cosmopolis.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy katedrę w Chełmży i stary rynek w Chełmnie.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego